, ,

به راحتی ازشغل خود استعفا ندهید

هنوز از کار خود استعفاء ندهید

چقدر زودرنجید!

ما در این مقله جایگزین هایی برای استعفاء از کار را به شما معرفی میکنیم. البته استعفا به نفسه عملی بد نیست. اما شما با استعفای اشتباه، از بعضی داشته های خود دست خواهید کشید. پس بعد از مطالعه این مقاله و تحلیل شرایطتان تصمیم نهایی خودتان را بگیرید.

اگر سرِ کارتان به مشکلاتی برخورد کنید ممکن است وسوسه شوید که از کارتان استعفاء دهید. مسلماً دلایل خوبی نیز برای ترک کارتان دارید. البته برخی مشکلات را می توان بدون استعفاء برطرف کرد. اگر ترجیح می‏دهید هنوز در همین سمتی که هستید، بمانید، ارزشش را دارد که این راهکارها را امتحان کنید.البته ما به مشکلات رایج در شرکت ها باتوجه به فرهنگ کشورمان اشاره خواهیم کرد.

کار شما با مسئولیت های خانوادگی تان مداخله دارد

اگر در دستیابی به توازن بین کار و خانواده خود به مشکل خورده‌اید، ممکن است دچار اضطرابی طاقت فرسا شوید. ممکن است حتی پیش آمده باشد که راجع به تعلیق موقت کارتان نیز صحبت کرده باشد. اما هنوز نمی‏دانید که این بهترین کار ممکن است یا خیر. در اینجا به برخی راه حل‌های جایگزین کاری اشاره می‏کنیم تا بتوانید شرایط کاری خود را قابل تحمل تر کنید. برای مثال ببینید که رئیستان این امکان را دارد که زمان کار شما را انعطاف پذیرتر کند. ممکن است به راهکاری اینچنینی دست پیدا کنید که با ۱۰ ساعت کار کردن طی چهار روز در هفته و عدم فعالیت در بعضی روزهای هفته در ساعتهایی غیر معمول که همکارانتان مشغول به کار هستند فعالیت های مورد نیاز هفتگی خود در محل کار را انجام دهید(البته با روحیه بهتر و آرامشی بیشتر). سایر توافقات ممکن است دربرگیرنده‏ی ارتباطات راه دور یا کارکردن پاره وقت باشد. برخی کارفرمایان حتی به کارکنانشان اجازه می دهند که کار را با هم تقسیم کنند که این دربرگیرنده انجام یک کار تمام وقت به صورت مشترک با یک فرد دیگر است.

http 198 143 178 16 uploads post attachment 10 1 21 - به راحتی ازشغل خود استعفا ندهید

رفت و آمد شما را خسته می کند

بسیاری از گزینه های جایگزین که پیشتر به آنها اشاره شد می توانند در خصوص مسیر پرتکرار رفت و آمد نیز به شما کمک کنند. کار کردن با یک برنامه انعطاف پذیر ممکن است به شما امکان استراحت بین این مسافرتها را بدهد. مثلاً یک روز در هفته شما را از آمد و شد معاف کند و یا ساعت رفت و آمدتان از ساعت اوج شلوغی جابجا شود. ارتباطات راه دور می تواند شما را از کل این رفت و آمد خلاص کند یا اینکه روزهایی را که باید به دفتر مراجعه کنید را کاهش خواهد داد.

ارتباطات شما در محیط کاری بد هستند

http 198 143 178 16 uploads post attachment 10 1 23 - به راحتی ازشغل خود استعفا ندهید

اگر نمی توانید با رئیستان یا یکی از همکارانتان (یا همه آنها) کنار بیایید، زندگی کاریتان می تواند بسیار دشوار شود. با توجه به زمانی که شما در محل کارتان صرف می کنید، این مسأله را می توان به ازدواجی ناموفق تشبیه کرد. پیش از آن که طلاق بگیرید …. یا از کارتان استعفاء دهید، ببینید که آیا می توانید روابطتان را با رئیس یا همکارانتان بهبود دهید یا خیر. بعضی مواقع این بدان معناست که به خود نگاه  کنید و ببینید می توانید ریشه مشکل را در رفتار خود مشاهده کنید. همچنین می توانید از بخش منابع انسانی بخواهید تا به مسأله ورود کنند.

یک گزارش در خصوص عملکرد نامطلوب خود دریافت کرده اید

گاهی یک مدرک دال بر بررسی عملکرد شما ممکن است شما را در خصوص استعفاء دادن یا ندادن مردد کند. اگر منظور رئیستان چیز دیگری نباشد، اکثر مواقع این به معنی لزوم استعفاء نیست. اولین کاری که باید انجام دهید این است که با فکری باز به گزارش مذکور نگاه کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که نسبتاً دقیق است، به دنبال این باشید که چگونه می توانید عملکرد خود را بهبود دهید. این امر احتمالاً  نیازمند صحبتی جدی با رئیستان است. اگر معتقد بودید که گزارش عملکرد مذکور عادلانه نیست، احتمالاً باز هم باید با رئیستان صحبت کنید، اما صبر کنید تا به اندازه کافی آرام شوید، سپس این کار را انجام دهید.

شما از برخی سیاستهای جدید در محیط شرکت ناراضی هستید

http 198 143 178 16 uploads post attachment 10 1 24 - به راحتی ازشغل خود استعفا ندهید

همه ما با این امر مواجه شده ایم که برخی سیاستهای محیط کار ممکن است بسیار تسهیل کننده باشند. اما اگر رئیس شما تصمیم بگیرد ترتیبات امور را تغییر دهد این مسأله ممکن است باعث نگرانی شما شود. این تغییرات لزوماً به معنی بد شدن نیستند، اما صرف تغییر ممکن است شما را ناراحت کند.  هنگامی که رئیس شما در سیاستهای کاری تغییری ایجاد می کند، بهترین کار این است که به خود زمان دهید تا با آن تغییرات تطبیق یابید. چند هفته صبر کنید تا دریابید که نارضایتی شما ریشه در مقاومتتان به تغییر دارد یا اینکه یک نارضایتی واقعی است که از بد بودن سیاستهای جدید برای شرکت ناشی شده است. اگر بعد از مدتی به این نتیجه رسیدید که تغییرات کارکرد مطلوب را ندارند، این احساس منفی را به مقوله ای مثبت تبدیل کنید. با رئیس خود جلسه ای برگزار کنید. آماده باشید که یک بحث منطقی شفاف را به همراه پیشنهاداتی برای بهبود امور به وی پیشنهاد کنید.

c users client4 multiweb desktop ax 4 5 1392 imag 7 - به راحتی ازشغل خود استعفا ندهید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.